Jak urządzić małe mieszkanie?

News

Małe mieszkania o powierzchni do 45 metrów kwadratowych mogą być bardziej przytulne, niż większości z Was się wydaje. Projektanci oraz architekci doszli do perfekcji, w planowaniu oraz wdrażaniu mieszkań, których powierzchnia nie przekracza nawet 35 metrów. Jeśli wśród Was są osoby, które planują zakup niewielkiego mieszkania, to poniżej dowiecie się, jak je urządzić. Zapraszamy do lektury!

Plan mieszkania

Małe mieszkania wyglądają na niewielkie tylko wizualnie. Aby zmienić sobie postrzeganie niewielkiego lokum warto wziąć do rąk jego plany i rozpocząć szczegółową analizę. Urządzenie małego mieszkania będzie kosztowne, ponieważ większość mebli i akcesoriów będziemy musieli zamówić. Nie ma co się jednak zrażać, ponieważ w nagrodę otrzymamy meble z zabudowaniami, które ukryją wszystkie urządzenia AGD, których będziemy używać w domu.

Nie inwestuj w gadżety

Niewielkie mieszkanie urządź tak, jak Ci to pasuje, ale staraj się nie inwestować w gadżety, które mocno skurczą wizualną powierzchnię domu. Zmieni się też akustyka dźwięków. Im więcej gadżetów, tym mniej echa w wewnątrz, co da lepszy komfort podczas codziennych czynności.

Nie zastawiaj każdego kąta

W małych powierzchniach chodzi o klasę, a nie nagromadzenie przedmiotów. Nie zastawiaj więc każdego kąta domu. Jeżeli potrzebujesz pralki,a nie masz na nią miejsca w łazience - zainwestuj w zabudowanie do kuchni, które skutecznie ukryje Twoją pralkę. Często warto zrezygnować nawet ze zmywarki, byleby tylko schować pralkę.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Najlepszym i z finansowego punktu widzenia słusznym rozwiązaniem będzie poproszenie o pomoc dekoratora wnętrz, który przygotuje Ci indywidualny projekt. Zapłacisz za niego od 400 do 1200 złotych, a otrzymasz w zamian pełen podgląd mieszkania, w którym możesz zamieszkać po remoncie. Tak robi coraz więcej osób i uważamy to za rozsądne podejście.

 

A Wy? W jak dużych mieszkaniach mieszkacie? Napiszcie pod tematem jak je urządziliście!