Jak w prosty i przyjemny sposób kupić mieszkanie

News

Decyzja o zakupie własnego mieszkania powinna zostać podjęta po dokładnej konsultacji z najbliższą rodziną oraz bo dogłębnej analizie naszych dochodów, oraz możliwości finansowych. Jeżeli zdecydujemy, że stać nas na zakup własnej nieruchomości, to powinniśmy dokładnie przygotować się pod względem merytorycznym. Warto jest skorzystać z historii na temat zakupu mieszkania, które zamieszczane są w internecie. Mogą być świetnym źródłem informacji dla nas jako kupujących.

Pierwszą sprawą, jaką musimy sprecyzować, jest kwota, jaką możemy przeznaczyć na zakup mieszkania. Oczywiście możemy ją nieco zawyżyć, ważne jest, aby nie obciążyć zbytnio naszego budżetu domowego. Pierwszym źródłem ofert mieszkaniowych powinien być dla nas internet. W sieci znajdziemy wiele ogłoszeń nieruchomości. Jedne bardziej atrakcyjne, drugie trochę mniej, ale każde warto sprawdzić i zweryfikować na własną rękę.

Jeżeli wybierzemy już kilka ciekawych ofert, warto umówić się z pośrednikiem lub właścicielem nieruchomości na oględziny. Jeżeli nie znamy się na nieruchomościach możemy skorzystać z pomocy znajomego zajmującego się budowlanką. Pomoże nam w wyszukaniu defektów, które mogą znacznie obniżyć koszt zakupu nieruchomości.

Jeśli jednak nie mamy wśród znajomych osoby, która może nam pomóc w oględzinach, sami powinniśmy spróbować dokonać dokładnej ekspertyzy lokalu. Pierwszą sprawą, jaka powinna zostać przetestowana to podłoga. Jeżeli są na niej panele, powinny być sztywno ułożone, nie trzeszczeć oraz nie uginać się podczas chodzenia.

Ważną sprawą, jaką powinniśmy sprawdzić decydując się na zakup mieszkania, są też instalacje wodne, kanalizacyjne oraz elektryczne. Nie mogą budzić naszych zastrzeżeń. Cieknące rury czy kapiące grzejniki to spory wydatek, więc warto potargować się z właścicielem w sprawie ceny za nieruchomość. Powinniśmy także dokonać dyskretnego wywiadu wśród przyszłych sąsiadów. Nie chcemy, chyba żeby po zakupie okazało się, że za sąsiadów mamy osoby, które urządzają częste i głośne imprezy zakrapiane alkoholem.