Jak wybrać firmę remontową?

News

Zapewne każdy z nas przeprowadzał w swoim życiu, choć jeden remont i doskonale wiemy, że nie należy to do najprzyjemniejszych doświadczeń. I o ile efekty są zazwyczaj zadowalające i cieszą oko o tyle samo przeprowadzenie remontu to nic przyjemnego. Pierwszy problem pojawia się już w momencie wyboru firmy remontowej.

Oczywiście wybór jest ogromny jednak, jeżeli chcemy wybrać kogoś konkretnego pojawiają się problemy związane ze złą opinią o wykonawcach, wysokich kosztach, czy też długim terminem oczekiwania. Dlatego jeżeli poszukujemy firmy powinniśmy przede wszystkim popytać wśród znajomych, być może polecą nam kogoś, kto wykonywał remont w ich mieszkaniu. Najlepiej, jeżeli mamy także okazję obejrzeć wykonana już prace, wówczas możemy ocenić czy nam się to podoba czy tez nie. 

Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości powinniśmy dokładnie zapoznać się ze strona internetową danej firmy. Umieszczone na niej zdjęcia wykonanych łazienek kuchni czy innych pomieszczeń również mogą nas przekonać lub zniechęcić do wyboru tej firmy. Warto również skorzystać z różnego rodzaju for internetowych, które również mogą być dla nas cennym źródłem informacji o firmie, a nawet podsuną nam jeszcze inne firmy, których nie braliśmy pod uwagę.

Remont mieszkania powinniśmy zaplanować znacznie wcześniej i już wtedy skupić się na poszukiwaniu firmy remontowej, mamy wtedy większe szanse na to, że najlepsze i najbardziej oblegane firmy będą miały jeszcze wolny termin. Nie zapomnijmy już na tym etapie zapytać o najistotniejsze rzeczy, czyli ostateczny termin zakończenia prac oraz wstępny kosztorys.