Mam 150 000 złotych - jakie mieszkanie powinienem wybrać?

News

Zgromadzenie sumy 150 000 złotych kosztuje sporo wysiłku, pracy oraz zaangażowania. Osoby mające taki fundusz często decydują się na zakup własnego mieszkania, aby odlecieć z rodzinnego gniazdka. Dziś dowiecie się, jakie mieszkanie powinniście wybrać nie mając jeszcze rodziny, ani poważnych zobowiązań finansowych. Po prostu dowiecie się, jak powinien mieszkać facet, który chce się rozwijać.

Nie patrz na powierzchnię, a na komfort

Mieszkanie za 150 000 złotych na pewno nie będzie duże. Możesz liczyć na 50-55 metrów kwadratowych powierzchni, co dla jednej osoby będzie wystarczające. Schemat mieszkań o takiej powierzchni to zazwyczaj kuchnia, łazienka, salon oraz dwa pokoje wraz z korytarzem. Warto szukać takich nieruchomości, które będą odpowiednio wyposażone i nie będą wymagać żadnych prac remontowych. Za 150 tysięcy złotych znajdziesz takie nieruchomości w Poznaniu, Gdyni, Mielcu oraz Katowicach. Przy odrobinie szczęścia możesz też nieźle zaoszczędzić.

Rodzina? O niej pomyślisz później

Zaradni faceci przy zakupie mieszkania myślą o przyszłości. Nie ma sensu ich snuć, ponieważ takie myślenie nakazałoby kupno mieszkania o dwukrotnie większej powierzchni. Jeżeli jesteś zdecydowany na zakup już teraz, musisz wiedzieć, że dokonujesz tej inwestycji dla siebie. Nawet jeśli spotykasz się z kobietą, to nie planuj od razu dzieci. One pojawią się później i wbrew pozorom niewielkie mieszkanie może być dla Ciebie zaletą i motywacją, by po latach zarobić i przenieść się do czegoś większego.

Szukaj jak najniżej

Najtańsze mieszkania zazwyczaj dostępne są na ostatnich piętrach (najwyższych). Jeśli masz możliwość zakupienia nieruchomości stosunkowo jak najniżej - wartość Twojego mieszkania będzie wzrastać o 10% rocznie. Nie szukaj takich mieszkań na siłę, tylko na spokojnie. Ogólnie podejdź do tego na luzie, to w najmniej oczekiwanym momencie znajdziesz dla siebie idealne lokum.

A Wy? Co o tym sądzicie? Piszcie pod tematem!