Sprzedam wyremontowane mieszkanie - na co zwracać uwagę?

News

Zbierasz pieniądze przez lata lub bierzesz kredyt i zaczynasz się rozglądać za nowym mieszkaniem. Jako, że ten typ nieruchomości kosztuje zazwyczaj sporo, przeglądasz oferty z już wyremontowanymi mieszkaniami. Obserwując środowisko ogłoszeń internetowych warto zwrócić uwagę na hasła reklamowe, które niemal zawsze skupiają się w okół terminu "remont". Jak wygląda wyremontowane mieszkanie? Na które elementy warto zwrócić uwagę? Tego dowiecie się poniżej. Zapraszamy!

Remont standardowy

Mieszkanie po remoncie powinno pachnieć nowością lub przypominać w niewielkiej części nowe lokum. Do najważniejszych elementów zaliczamy: ściany, instalacje hydrauliczne, elektryczne, oświetlenie oraz wymiana mebli na nowe. Do tego warto dodać: nowe drzwi, okna, rolety oraz główne elementy wyposażenia łazienki. Przy remoncie standardowym często wymieniane są kaloryfery. Wybierając się na oględziny nowego lokum warto więc zbadać te elementy jak najbardziej wnikliwie.

Na co zwracać uwagę

Podczas oględzin mieszkania powinieneś się skupić na gładkości ścian. Sprawdź, w jakim stopniu degradacji jest farba i czy na ścianie nie znajdują się żadne odpryski. Popatrz na nie pod kątem i wnikliwie badaj kolor farby na rogach. Jeśli mieszkanie jest suche - ściana będzie idealna. Następnie zwróć uwagę na podłogę. Jeżeli nie jest porysowana - prawdopodobnie właściciel zadbał o posadzkę i wymienił ją kilka tygodni temu. Popatrz na łączenia czyli maskownice i listwy - jeżeli są nowe, to szybko to zauważysz.

Sprawdź instalację elektryczną oraz hydrauliczną. Oceń, czy ciśnienie wody wydobywającej się z kranu Ci odpowiada. Sprawdź też jej kolor i czas zmiany temperatury (gwałtowne przekręcenie kurka w stronę wrzątku). Jeśli wszystko się zgadza - masz do czynienia z nową instalacją.

Poproś o faktury

Najlepszym co możesz zrobić, to poprosić o okazanie dokumentów, które będą świadczyć o przeprowadzonym remoncie. Uczciwy sprzedawca zapewne będzie przygotowany na taką ewentualność i chętnie wręczy Ci dokumenty, abyś nie zadawał dodatkowych pytań, na które nawet on może nie znać odpowiedzi (często tak bywa).

A Wy? Jakie macie doświadczenie w kupnem wyremontowanego mieszkania? Zostaliście uczciwie potraktowani? Piszcie odpowiedzi pod tematem!