Szukasz zarządcy nieruchomości? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek

News

Poszukujesz administratora? Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę? Oczywiście pomożemy! Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek. Pamiętaj, że solidny zarządca nieruchomości to podstawa.

Zarządca – czyli kto?

Zarządcą nieruchomości może być każda osoba, która posiada państwową licencję zawodową. Jej obowiązki zostają określone w umowie zawartej pomiędzy zarządcą, a właścicielem nieruchomości czy wspólnotą bądź spółdzielnią mieszkaniową. Każda umowa zawierana jest indywidulanie i są w niej zapisy wynikające ze specyficznego charakteru danej nieruchomości. Każda nieruchomość jest inna i podczas zarządzania wymaga zwrócenie uwagi na jej charakterystyczne aspekty.

Wśród obowiązków zarządcy należy wymienić: dbanie o stan techniczny obiektów, bezpieczeństwo mieszkańców, optymalizacja kosztów utrzymania nieruchomości, obsługa techniczna, pilnowanie utrzymania czystości, rozliczenia, negocjowanie umów z dostawcami mediów, rozwiązywaniu problemów zgłaszanych przez mieszkańców, nadzór napraw.

Zarządzanie nieruchomościami

Bez wątpienia zarządzanie nieruchomością zarówno dobre jak i złe wpływa na jej wizerunek. Zarządca to wizytówka nieruchomości. To właśnie zarządca jest odpowiedzialny za kreowanie obrazu nieruchomości na rynku oraz kształtowanie jej wartości. To on podejmuje decyzje związane z remontami czy wdrażaniem innowacyjnych pomysłów, ale także pilnuje solidnego wykonywania codziennych obowiązków.

Umiejętne zarzadzanie jest bardzo ważne, gdyż oddziałuje na wzrost wartości nieruchomości, ale także na jej postrzeganie, jako zadbanej i bezpiecznej. Te wszystkie czynniki wpływają na zadowolenie mieszkańców.

Wybór zarządcy nieruchomości – na co zwrócić uwagę?

            Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze zarządcy. Otóż oprócz kosztów współpracy warto zwrócić uwagę na sposób działania danej firmy. Przede wszystkim należy pozyskać referencje i opinie od innych klientów i przyjrzeć się uważnie certyfikatom posiadanym przez zarządcę. Wybór zarządcy to bardzo ważna kwestia, gdyż to właśnie on wraz z mieszkańcami jest odpowiedzialny za dbanie o nieruchomość. Przede wszystkim zarządca musi być człowiekiem pracowitym, sumiennym, odpowiedzialnym, energicznym i komunikatywnym. Ważne jest także jego doświadczenie zawodowe. Warto zwrócić uwagę czy zarządzał już obiektami podobnymi do naszej nieruchomości. Nie bez znaczenia jest wielkość firmy i posiadanie księgowych, a także sposób, w jaki radzi sobie z usterkami.