Zakup mieszkania przez pośrednika

News

Jeżeli podejmiemy decyzję o zakupie naszego mieszkania, to powinniśmy rozważyć dwie możliwości. Pierwszą z nich jest zakup mieszkania samodzielnie, drugą opcją jest zakup za pośrednictwem biura nieruchomości. Obie formy zakupu nieruchomości mają swoje pozytywne oraz negatywne strony.

Decydując się na samodzielny zakup mieszkania lub też innej nieruchomości stoimy przed sporą ilością pracy. Będziemy zmuszeni do wyszukiwania ofert w portalach ogłoszeniowych oraz czasopismach branżowych i regionalnych. Jest to dosyć pracochłonne zajęcie oraz wymaga od nas sporej wiedzy na tematy budowlane. Co więcej, jeżeli znajdziemy już interesującą nas nieruchomość, zaczynają się sprawy papierkowe oraz wypełnianie wielu dokumentów. Nie każdy z nas ma wystarczające pojęcie o tego typu sprawach. W takich wypadkach warto skorzystać z pomocy biura pośrednictwa nieruchomości.

Jeżeli powierzymy znalezienie idealnego dla nas mieszkania profesjonalnemu biuru nieruchomości, to możemy być pewni, że otrzymamy tylko oferty dopasowane do naszych preferencji oraz możliwości finansowych. Osoby zatrudnione w biurze nieruchomości wypytają nas dokładnie o nasze preferencje oraz oczekiwania względem nowego mieszkania. Dzięki temu nie będziemy musieli oglądać niedopasowanych do naszych potrzeb lokali, a tylko te szczegółowo wybrane przez naszego pośrednika nieruchomości. Doświadczony pracownik biura odsieje lokale z kiepską lokalizacją oraz w złym stanie technicznym.

Bardzo dużą zaletą zakupu nieruchomości poprzez biuro jest fakt, że wszystkie dokumenty oraz formalności związane z zakupem załatwiane są za nas przez przedstawicieli biura. My nie musimy się znać na kruczkach prawnych oraz niuansach związanych z zakupem nieruchomości. Od tego mamy pracowników biura nieruchomości, którzy mają odpowiednie doświadczenie w tym zakresie. Podobnie jest też z wynajmowaniem nieruchomości przez biuro – wszystkie formalności załatwiane są przez agenta. Naszą rolą jest tylko podpisanie umowy.